Spôsobujú obtiahnuté džínsy pošvové infekcie?

Patria medzi obľúbené kúsky ženského oblečenia a sú populárne medzi ženami v každom veku. Skvelo sedia a dobre vyzerajú – tak prečo by ste nemohli svoje obtiahnuté džínsy nosiť každý deň? Verte tomu či nie, obtiahnuté džínsy môžu spôsobovať pošvové problémy a podporovať premnoženie baktérií. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Dajte si prestávku od obtiahnutých džínsov

Nosenie obtiahnutých džínsov každý deň nie je vhodné. Tesné či syntetické oblečenie, ktorými sú napríklad aj obtiahnuté džínsy, zamedzuje prístup a cirkuláciu vzduchu do oblasti triesel a vulvy, čo udržuje v okolí pošvy teplo a vlhko. Toto oblečenie tiež v intímnej oblasti spôsobuje tlak, trenie a prehrievanie. Kombinácia týchto faktorov vytvára ideálne prostredie pre vznik pošvového diskomfortu a bakteriálnych problémov.

Vyhnite sa treniu!

Najčastejším pošvovým problémom spôsobeným nosením obtiahnutých džínsov, či syntetickej spodnej bielizne, je podráždenie vytvorené z tesného trenia látky o vulvu. Začervenanie, opuchnutie, hryzenie a svrbenie sú bežnými podráždeniami, ktoré toto trenie spôsobuje. Tieto podráždenia môžu byť veľmi nepríjemné. Preto nenoste obtiahnuté oblečenie každý deň a vyhnite sa noseniu syntetických látok, ktoré nedýchajú a neumožňujú cirkuláciu vzduchu.

Rozhodujte sa rozumne pri výbere svojej spodnej bielizne

Kvôli tesnému priliehaniu si ženy pod svoje obtiahnuté džínsy často vyberajú syntetickú spodnú bielizeň, alebo tangá. Bavlnené alebo iné prírodné látky, ktoré dýchajú, sú však najlepšou voľbou spodnej bielizne na denné nosenie, keďže neudržujú teplo ani vlhkosť. Tangá sa môžu o vulvu trieť a spôsobovať tak svrbenie, podráždenie a pocity pálenia v intímnej oblasti. Rovnako sa zvyšuje aj riziko prenesenia baktérií z konečníka do pošvy, keďže tangá tlačia na obe oblasti a pod tesným oblečením, ako sú obtiahnuté džínsy, je veľmi pravdepodobné že sa budú pohybovať v oboch miestach.


"Teplé a vlhké prostredie bez dostatočného prístupu vzduchu vytvára ideálne podmienky pre zlé baktérie a kvasinky, čím sa zvyšuje riziko vzniku infekcie."


Jednoducho nechajte vašu pošvu dýchať...

Obtiahnuté džínsy uzatvárajú vašu intímnu oblasť. Je dôležité, aby ste svoje triesla a pošvu nechali dýchať. Vo vašej intímnej oblasti by mal cirkulovať vzduch, aby bolo zabránené udržovaniu tepla a vlhkosti v pošve. Kvasinky a baktérie sa rozmnožujú v teplom, vlhkom prostredí, tak im nedávajte takúto príležitosť! Noste prírodné materiály a ak ste celý deň nosili priliehajúce veci či obtiahnuté džínsy – jednoducho si ich vyzlečte hneď ako prídete domov a oblečte si nejaké voľné oblečenie, ktoré dýcha. Nenoste priliehajúce veci ako tesné džínsy každý deň.

Rešpektujte prirodzenú rovnováhu baktérií

Krehká rovnováha pošvovej flóry je dôležitá pre pošvové zdravie. Prirodzené pH pošvy je jemne kyslé, čo pomáha zabraňovať množeniu sa škodlivých baktérií. Keď je rovnováha pošvovej flóry narušená, škodlivé baktérie prítomné v pošve sa okamžite začnú rozmnožovať a spôsobovať pošvové problémy ako svrbenie, zápach a neprirodzený výtok. To môže spôsobiť mykotickú infekciu (mykózu pošvy), alebo bakteriálnu vaginózu. Nosenie syntetickej spodnej bielizne a tesných nohavíc zamedzuje cirkulácii vzduchu, čo môže spôsobiť trenie a zvýšenú teplotu v okolí pošvy. Takto vytvorené prostredie môže pomáhať škodlivým baktériám v rozmnožovaní. Takže aj keď obtiahnuté džínsy a tesná spodná bielizeň nemusia priamo spôsobovať pošvové bakteriálne problémy, môžu k problému prispieť a podieľať sa na iných bolestivých nepríjemnostiach, ktoré sa môžu rozšíriť, ak nie sú liečené. Keď sa jedná o vaše pošvové zdravie, buďte ostražité, vyberajte si bavlnenú spodnú bielizeň, nechajte vzduch v intímnej oblasti cirkulovať a na umývanie používajte jemné peny bez obsahu mydla.

Nosenie obtiahnutých džínsov z času na čas nezaškodí a tesné oblečenie z bavlny je lepšie ako džínsy zo syntetických látok. Noste bavlnenú spodnú bielizeň a nenoste tesné džínsy, alebo iné obtiahnuté nohavice každý deň. Ak sa u vás prejavia pošvové problémy spôsobené nosením obtiahnutých džínsov, Multi-Gyn Actigel môže poskytnúť okamžitú úľavu a pomôže vám obnoviť krehkú rovnováhu vašej pošvovej flóry.