Kvasinková infekcia

Kvasinková infekcia je najčastejšie spôsobená kvasinkou Candida albicans. Tento druh kvasiniek sa vyskytuje v našich črevách, ústach, na pokožke a zároveň je aj prirodzeným „obyvateľom“ pošvy mnohých žien. Za určitých nie úplne známych okolností však môže dôjsť k premnoženiu týchto kvasiniek v pošvovom prostredí a k vzniku kvasinkovej infekcie. Do 25 roku života má takmer polovica žien skúsenosť s pošvovou kvasinkovou infekciou. Spolu s bakteriálnou vaginózou je kvasinková infekcia jednou z najčastejších príčin pošvovej infekcie. Najbežnejšími príznakmi pošvovej kvasinkovej infekcie je masívny,biely hrudkovitý pošvový výtok a svrbenie v oblasti genitálií. Ďalšími častými príznakmi sú zdurenie, začervenanie, bolesť počas pohlavného styku, podráždenie vonkajších a vnútorných pyskov ohanbia a bolestivé močenie.

Pôvod pošvovej kvasinkovej infekcie je stále prevážne neznámy, ale jeho opakovaný návrat sa zdá byť spojený s menštruačným cyklom. Kvasinková infekcia je často „ľahko liečená, ale ťažko vyliečiteľná“, keďže je známa svojim častým opakovaním sa v priebehu niekoľkých mesiacov. V posledných rokoch prichádzajú do popredia nové spôsoby, ktoré upravujú nerovnováhu pošvového prostredia. Tieto stratégie zahŕňajú používanie kyslých gélov, prebiotickú stimuláciu pošvových laktobacilov a anti-adhezívne metódy, ktoré zabraňujú škodlivým mikroorganizmom kolonizovať naše telo. Tieto anti-adhezívne prístupy, založené na prírodných produktoch sú inovatívnou a patentovanou bázou Multi-Gyn prípravkov a zároveň sú kombinované s ďalšími funkčnými zložkami ako sú skysľujúce a prebiotické prísady na prevenciu a liečbu pošvových problémov a infekcií.

Neprirodzený pošvový výtok

Neprirodzený výtok je najčastejšie spojený s pošvovou infekciou, ale môže byť spôsobený aj neinfekčným podráždením pošvy (napr. tesnými nohavicami, syntetickou spodnou bielizňou alebo používaním mydla v intímnych partiách). Bakteriálna vaginóza a kandida sú najbežnejšími pošvovými infekciami. I keď tieto zvyčejne nie sú závažnými infekciami, ktoré by vyžadovali liečbu, spôsobujú ženám mnohé nepríjemnosti ako nadmerný zapáchajúci výtok. Multi-Gyn prírpavky posktujú úľavu od týchto problémov.

Svrbenie

Pošvové svrbenie patrí medzi bežné problémy a môže byť spôsobované množstvom rôznych faktorov. Jednou z jeho najčastejších príčin býva kvasinková infekcia. V tomto prípade býva sprevádzané bielym hrudkovitým výtokom. Svrbenie je niekedy spájané aj s bakteriálnou vaginózou, avšak nie tak často a nie je také výrazné ako pri kvasinkovej infekcii. Svrbenie môže byť spôsobované aj pošvovou suchosťou, alebo nevhodnou intímnou hygienou. Používanie bežného mydla, dezinfekčných prípravkov, alebo parfumovaných prípravkov môže narušiť prirodzené mikrobiálne pošvové prostredie a tiež časté vnútropošvové umývanie môže narušiť pošvovú sliznicu, čo má za následok suchosť a svrbenie. Multi-Gyn prípravky poskytnú úľavu od svrbenia neutralizovaním škodlivých baktérií a zvlhčením pošvovej sliznice.

Vulvitída a vaginitída

Jedná sa o zápal vulvy (ženská vonkajšia oblasť genitálií) a pošvy. Vaginitída je často spojená so zmenou výtoku, svrbením a bolesťou. Jej príčinou je zvyčajne pošvová infekcia ako BV, kandidóza alebo Trichomoniáza, ale po menopauze môže byť aj dôsledkom zníženej hladiny estrogénov spojenej s pošvovou suchosťou. Ďalšími faktromi ovplyvňujúcimi vznik vaginitídy sú hormonálne zmeny spojené s tehotenstvom, užívaním antikoncepcie, sexuálna aktivita, pohlavne prenosné choroby, branie liekov ako antibiotiká či steroidy, neliečený diabetes, nevhodná pošvová hygiena (napr. používanie mydiel, dezinfekcií, pošvových sprejov) a nosenie tesného oblečenia.

Multi-Gyn prípravky neutralizujú patogénne baktérie a liečia suchosť pošvy optimalizovaním prirodzenej pošvovej vlhkosti. Keďže všetky vyššie zmienené problémy sú bežnými prejavmi vulvitídy a vaginitídy, Multi-Gyn prípravky sú veľmi efektívne proti zápalovým pošvovým problémom.